Wyżywienie

Posiłki dla dzieci dostarczane przez firmę Pyszoty są bardzo starannie przygotowywane przez dietetyków. Jadłospis zawiera pełną informację na temat procentu zaspokojenia dziennego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze oraz dokładne obliczenia ilości białka, tłuszczów i węglowodanów zawartych w naszym całodziennym wyżywieniu. Każdy jadłospis sprawdzany jest również pod kątem poprawności doboru dań.

eko

Dostawcy surowców i produktów dla firmy Pyszoty:

Makton - od 2000 r. zajmuje się dystrybucją mięsa wieprzowego, wołowego, cielęciny i drobiu. Centrum Mięsne Makton S.A. jest dystrybutorem mięsa PQS (Pork Quality System). System ten został uznany jako krajowy system jakości żywności przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Firma ta na terenie Poznania dostarcza mięso między innymi do restauracji: Pod Koziołkami, Brovaria, jak również do hoteli: Andersia, Sheraton, sklepów Alma i wielu innych firm, znanych z oferowania wysokogatunkowych produktów.

Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Stefan Słociński w Bukowcu. Zakład wędliniarski jest firmą rodzinną produkującą wyroby tradycyjne i regionalne według starych, sprawdzonych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Surowiec do produkcji wyrobów wędliniarskich pochodzi z własnego gospodarstwa, gdzie świnie rasy rodzimej żywione są paszami gospodarskimi, a ubój jest prowadzony w pobliskich ubojniach. Wędzenie odbywa się w tradycyjnej wędzarni dymem z drewna olchowo-bukowego.

Aleksandra Górka (warzywa sezonowe, ziemniaki) prowadzi niewielkie, rodzinne gospodarstwo w Złotnikach, z którego w jej doskonałe produkty zaopatrują się lokalni mieszkańcy oraz Pyszoty.

Ewa Soszyńska – dostawca warzyw od wybranych hodowców. W swe produkty zaopatruje również giełdę warzyw i owoców na poznańskim Franowie, oraz liczne stragany na miejskich ryneczkach.

Mleczarnia "Jana" – dostarcza produktów tyko z 7-dniowym terminem ważności. Są to przede wszystkim wyroby świeże, do których należą: mleko, śmietana, napoje mleczne, jogurt, twarogi i twarożki oraz masło. Zdobywca znaku: „Poznaj Dobrą Żywność“ oraz „Mleczna Perła“, wielokrotnie odznaczony Złotym Medalem na Targach Poznańskich oraz certyfikatem „Najlepszy w Polsce“.

PPH J & K Piekarnia Andrzej Kurnatowski, Swarzędz – zaopatruje w naturalny chleb na zakwasie i doskonale wypieczone bułki wieloziarniste.